Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Festiwal Kultury bez Barier w MOCAK-u

09.10.2018

Opublikowano: 14.09.2018

Z okazji 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, w tym osoby z niepełnosprawnościami, na warsztaty i zajęcia edukacyjne o charakterze integracyjnym.

Program:

13.10, godz. 15 Między

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach wokół instalacji Stanisława Dróżdża Między. Na zajęciach, w sposób przystępny, zostanie omówione dzieło. Dostępne będą tyflografiki i dotykowe opracowania dzieła wykonane przez studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W części warsztatowej uczestnicy wykonają prace inspirowane dziełem.

Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie, pod numerem 12 263 40 29.

9.10-12.10 Audycje o sztuce – Kolekcja

Codziennie od wtorku 9.10 do piątku 12.10, o godzinie 12 zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać analizy, audiodeskrypcji i interpretacji wybranych dzieł z Kolekcji MOCAK-u. W trakcie spotkań zostaną poruszone szersze wątki dotyczące dzieł z możliwością poznawania ich za pomocą tyflografik i opracowań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej, na poziomie -1, przy wybranym dziele sztuki.

Wstęp w cenie biletu wstępu na ekspozycję, nie obowiązują zapisy