OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Zajęcia dla maturzystów | #MOCAKonline

Podczas lekcji online pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

więcej ›
/oferta-edukacyjna-dla-grup-zorganizowanych-ferie-z-mocak-iem-2022 - 33539

Oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych | Ferie z MOCAK-iem

Na tegoroczne ferie zimowe województwa małopolskiego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych >> Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz lekcje muzealne dla grup i wycieczek. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

więcej ›
/struktura-mojego-charakteru-warsztaty-online-dla-mlodziezy-i-doroslych - 33542

Architektura mojego charakteru – warsztaty online dla młodzieży i dorosłych | #MOCAKonline

W sobotę 29 stycznia o godzinie 12 zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na warsztaty Architektura mojego charakteru, towarzyszące wystawie Architektura jako symbol, tekst i tło.

więcej ›
/powtorka-z-historii-sztuki-zagadnienia-formy-cz-1-malarstwo-i-rzezba - 33638

Powtórka z historii sztuki. Zagadnienia formy cz. 1 – malarstwo i rzeźba | #MOCAKonline

W sobotę 12 lutego o godzinie 15 zapraszamy na spotkanie, które skoncentruje się na własnościach formalnych dzieł sztuki. W trakcie zajęć nauczymy się, w jaki sposób opisywać malarstwo, rzeźbę oraz dzieła korzystające z nowych środków wyrazu charakterystycznych dla sztuki XX i XXI wieku.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Powtórka z historii sztuki. Odpowiednia metoda | #MOCAKonline

W sobotę 5 lutego o godzinie 15 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Powtórka z historii sztuki, poświęcone przedstawieniu struktury arkusza maturalnego oraz sposobów rozwiązywania zadań w nim zawartych.

więcej ›