OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

Fot. Dział Promocji, MOCAK

Światowy Dzień Uchodźcy w MOCAK-u

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji dla chętnych przygotowaliśmy dodatek do biletu w postaci wkładki edukacyjnej autorstwa Pameli Bożek. Wkładka ta, pochodząca z szesnastego numeru „MOCAK Forum”.

więcej ›
/sztuka-dostepna-w-mocak-u-krakers-cracow-art-week - 32625

Sztuka dostępna w MOCAK-u | KRAKERS Cracow Art Week

W czwartek 17 czerwca od godziny 12 do 13.30 w ramach tegorocznej edycji KRAKERS Cracow Art Week zapraszamy na spotkanie o dostępności, podczas którego będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z naszej Kolekcji.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Widok z wystawy //Współczesne modele realizmu//, na pierwszym planie widoczna praca: Hans Op de Beeck, //Brian//, 2018, rzeźba, Kolekcja MOCAK–u, fot. R. Sosin

Oprowadzanie po wystawach Kolekcji MOCAK-u w języku angielskim | KRAKERS Cracow Art Week

W czwartek 17 czerwca o godz. 16 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim po wystawach : Dialog z przestrzenią i Współczesne modele realizmu. Wydarzenie jest częścią tygodnia otwartych galerii krakowskich KRAKERS.

więcej ›
Warsztaty T-O-G-E-T-H-E-R: building unity through Art, 2020, fot. P. Pietruszka

Międzypokoleniowe warsztaty Portret rodzinny

W sobotę 29 maja o godz. 12 z okazji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na wielopokoleniowe warsztaty Portret rodzinny. Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu w podcieniach Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

więcej ›