Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Spotkanie wokół książki 150 lat malarstwa polskiego Marii Anny Potockiej

W czwartek 12 grudnia o godzinie 18 Wydawnictwo BOSZ oraz MOCAK zapraszają na spotkanie promujące wydanie albumu 150 lat malarstwa polskiego Marii Anny Potockiej. W rozmowie wezmą udział: autorka, prowadzący Grzegorz Jankowicz, projektant albumu Władysław Pluta oraz wydawca Bogdan Szymanik.

więcej ›

Konkurs. MOCAK i Miesiąc Fotografii w Krakowie

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w MOCAK-u, w Galerii Re, w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2020.

więcej ›

Aktywne czytanie. Ekspres Polarny

W sobotę 21 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Ekspres Polarny napisanej oraz zilustrowanej przez Chrisa Van Allsburga.

więcej ›

Oprowadzanie w języku ukraińskim | Екскурсія українською мовою

W niedzielę 15 grudnia o godzinie 17 zapraszamy na oprowadzanie w języku ukraińskim.

więcej ›

Nowe lekcje muzealne na wystawach czasowych

W związku z otwarciem nowych wystaw czasowych w Muzeum zapraszamy do korzystania z oferty oprowadzań, jak również nowych lekcji muzealnych.

więcej ›

Modernizacja Biblioteki MOCAK-u

Biblioteka MOCAK-u, w tym Biblioteka Mieczysława Porębskiego, jest zamknięta w związku z remontem. Zapraszamy ponownie 7 stycznia 2020 roku. Wtedy również otworzymy nową przestrzeń edukacyjną.

więcej ›

Zwiedzanie wystawy II wojna światowa – dramat, symbol, trauma połączone ze spacerem śladami getta

W związku z otwarciem nowych wystaw czasowych w Muzeum zapraszamy do korzystania z oferty oprowadzań.

więcej ›

Czwartki z Kolekcją. Mirosław Bałka

W listopadzie oraz grudniu w ramach kolejnej edycji projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy pracę Mirosława Bałki Audi HBE F144, zakupioną do zbiorów Muzeum we wrześniu tego roku.

więcej ›

Maria Anna Potocka 150 lat malarstwa polskiego

W niedzielę 27 października w godzinach 12–13 zapraszamy na 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, gdzie na stoisku B25 (hala Dunaj) Maria Anna Potocka podpisywać będzie swoją najnowszą książkę 150 lat malarstwa polskiego (Wydawnictwo BOSZ).

więcej ›

Nowości wydawnicze

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi MOCAK-u: publikacją towarzyszącą wystawie Beaty Stankiewicz Dziesięcioro Żydów, którzy rozsławili Polskę oraz powieścią graficzną Michela Kichki Falafel na ostro.

więcej ›