Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Herta Müller w MOCAK-u

W czwartek 19 września o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nobla Hertą Müller, podczas którego autorka zaprezentuje swoje kolaże.

więcej ›

Natura w sztuce

Ukazał się katalog wystawy z najważniejszego cyklu MOCAK-u. Zawiera on reprodukcje prac ponad 70 artystów oraz teksty autorstwa Doroty Łagodzkiej, Marii Anny Potockiej, Claudii Roth, Mateusza Salwy i Wolfganga Welscha, którzy z różnych perspektyw przyglądają się przenikaniu się natury i sztuki.

więcej ›

Kino letnie w MOCAK-u

Przez całe wakacje MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Natura w sztuce. Pokazy odbywać się będą w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 5 lipca do 30 sierpnia.

więcej ›

Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Pokazujemy fotografię, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

więcej ›

Filmowe piątki w MOCAK-u

Przez całe wakacje zapraszamy do MOCAK-u na filmowe piątki, na które składają się seanse filmowe On Art – Festiwalu Kina i Sztuki oraz plenerowe kino letnie.

więcej ›

Akcja Wielorazówka na krakowskim Święcie Plonów

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, zapraszamy do udziału w plenerowej odsłonie akcji Wielorazówka podczas Święta Plonów na krakowskich Błoniach.

więcej ›

Laboratorium słów. Warsztaty międzypokoleniowe

W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 16 zapraszamy na warsztaty inspirowane wystawą Herty Müller Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo prezentowaną w Galerii Beta w MOCAK-u.

więcej ›

Zabawy z książką. Piękno i sztuka, co to takiego?

W niedzielę, 8 września, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Piękno i sztuka, co to takiego? z serii Dzieci Filozofują.

więcej ›

Porozmawiaj o sztuce! Filmy o Kolekcji MOCAK-u

MOCAK prezentuje swoją najnowszą produkcję – cykl krótkich filmów Porozmawiaj o sztuce!

więcej ›

Smuteczki małpeczki – warsztaty rodzinne

W sobotę 24 sierpnia o godzinie 12 MOCAK oraz AWM Agencja Wydawnicza zapraszają dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na warsztaty inspirowane książką Katarzyny Vanevskiej Smuteczki małpeczki, prowadzone przez autorkę.

więcej ›