Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Słowa na czas zarazy

Maria Anna Potocka

więcej ›

MOCAK Sounds | #MOCAKonline!

Zapraszamy wszystkich na profil Muzeum w serwisie Spotify. Prezentujemy tam nowy projekt – MOCAK Sounds, wprowadzający muzykę do Muzeum.

więcej ›

„MOCAK Forum” 1/2020 [15] NATURA – KULTURA

15. numer czasopisma „MOCAK Forum” jest poświęcony związkom natury i kultury, wpisując się w bardzo aktualne rozważania dotyczące ich wzajemnych powiązań i przenikania się.

więcej ›

Wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

W wyniku pandemii MOCAK musiał zmienić program wystaw. Poniżej lista wystaw, które będą dostępne w momencie ponownego otwarcia Muzeum dla publiczności.

więcej ›

Biblioteka MOCAK-u | informacje dla czytelników

Wiemy, że nie wszystkie źródła wiedzy są dostępne w wersji cyfrowej, dlatego nasz zespół deklaruje gotowość pomocy w wyszukiwaniu informacji w publikacjach z naszego księgozbioru.

więcej ›

Czwartki z Kolekcją. Karolina Kowalska

W maju w ramach projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy wideo Karoliny Kowalskiej Rave. Składają się na nie fragmenty filmu Andrzeja Wajdy będącego adaptacją Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

więcej ›

#MOCAKonline! Jesteśmy tu!

Zachęcamy wszystkich do odwiedzin w e-Muzeum MOCAK! #MOCAKonline.
Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie znajdą Państwo wiele inspirujących treści.

więcej ›

Książka Wiesław Dymny. Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz.

Publikacja zawiera wspomnienia osób związanych z Piwnicą pod Baranami, wywiad z Anną Dymną, a także obszerne kalendarium autorstwa Moniki Wąs – biografki Wiesława Dymnego i Piotra Skrzyneckiego.

więcej ›

Ukazało się wznowienie publikacji Wisława Szymborska. Kolaże

Katalog prezentuje mniej znaną część twórczości Wisławy Szymborskiej – kolaże w formie pocztówek, które poetka przez lata rozsyłała znajomym. W publikacji zamieszczono blisko 150 reprodukcji prac Wisławy Szymborskiej.

więcej ›