Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Strefa Funduszy Europejskich

24 września 2017 roku w ramach Strefy Funduszy Europejskich w Chrzanowie Dział Edukacji MOCAK-u przygotował twórczą przestrzeń.

więcej ›

Debata Nacja – emigracja – globalizacja. Sztuka i artyści w poszukiwaniu ojczyzny

26 września o godzinie 18 zapraszamy do MOCAK-u na debatę Nacja – emigracja – globalizacja. Sztuka i artyści w poszukiwaniu ojczyzny. W dyskusji moderowanej przez Edwina Bendyka wezmą udział: Adam Zagajewski, Oskar Dawicki, Tomasz Majewski oraz Maria Anna Potocka.

więcej ›

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

W niedzielę 24 września o godzinie 12 zapraszamy na oprowadzanie po nowej odsłonie wystawy Kolekcji MOCAK-u. O prezentowanych pracach opowie współkurator Monika Kozioł.

więcej ›

Kultura 60+ w MOCAK-u

W ramach akcji 60+ Kultura MOCAK zaprasza seniorów do skorzystania ze specjalnej oferty. W weekend 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły nabyć bilet za 1 zł, który upoważnia do zwiedzania wszystkich prezentowanych wystaw oraz udziału w warsztatach międzypokoleniowych.

więcej ›

Teatr w teatrze. Wykład towarzyszący wystawie Sztuka w sztuce

MOCAK zaprasza na kontynuację wykładów inspirowanych wystawą Sztuce w sztuce. We wtorek 19 września o godz. 18 Marta Bryś opowie o zjawiskach podobnych do tych zaprezentowanych w przestrzeni muzeum na gruncie teatru.

więcej ›

Wykłady towarzyszące wystawie Sztuka w sztuce

MOCAK zaprasza na kontynuację wykładów inspirowanych wystawą Sztuce w sztuce. Tym razem zaproszeni eksperci opowiedzą o zjawiskach podobnych do tych zaprezentowanych w przestrzeni muzeum na gruncie teatru, kultury i awangardy.

więcej ›

Sztuka pod ręką. Warsztaty z Wilhelmem Sasnalem

28 września o godzinie 17 zapraszamy młodzież i dorosłych, a w szczególności osoby z dysfunkcją wzroku, do udziału w spotkaniu wokół pracy Wilhelma Sasnala.
Profesjonalne tyflografiki opatrzone audiodeskrypcją oraz warsztaty malarskie pod okiem artysty będą okazją do głębszego zrozumienia jego twórczości.

więcej ›

Staż: Dział Edukacji

Dział Edukacji MOCAK-u poszukuje stażystów na dwumiesięczne bezpłatne praktyki w wymiarze około 12 godzin tygodniowo.

więcej ›

Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków

Zachęcamy do włączenia się w akcję robienia na szydełku ośmiornic przytulanek dla dzieci leżących w inkubatorach. W Bibliotece MOCAK-u będziemy wspólnie uczyć się dziergania ośmiorniczek, które przekażemy później do krakowskich szpitali.

więcej ›

Sierpniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›