OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Aktywne czytanie// – cykl warsztatów dla dzieci

Aktywne czytanie – cykl warsztatów dla dzieci

Opublikowano: 27.03.2023

W wybrane soboty z­­apraszamy do MOCAK-u dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na warsztaty Aktywne czytanie.

Podczas zajęć wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przepatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

Harmonogram warsztatów:

25.2 – Mysz, która chciała być lwem (Zielona Sowa)

25.3 – Geo-grafiki (DrugaNoga)

29.4 – Co kryje ciało? (Tatarak)

27.5 – Włosy. Książka o tolerancji (Natuli)

24.6 – Naprawdę chcę to ciasto! (Dwukropek)

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Prowadzenie:

Anna Skoczeń – edukatorka, projektantka, absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała także w Akademii Sztuk Pięknych w Lizbonie oraz w École nationale supérieure des arts décoratifs w Paryżu. Animatorka i projektantka grafiki, współpracująca między innymi z krakowskim Centrum Animacji, Uniwersytetem Jagiellońskim, Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie czy festiwalem popularnonaukowym Copernicus Festival. W wolnych chwilach tańczy swinga i gra na ukulele.

Anna Kubik – edukatorka, multiinstrumentalistka, wokalistka. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci. Pod pseudonimem Rzeka koncertuje z własnym materiałem muzycznym z pianinem, gitarą i looperem do wokalu. Współzałożycielka krakowskiego festiwalu muzycznego REST FEST. Można znaleźć ją na Instagramie, Youtubie i TikToku jako @rzeka_music.