OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Pszczelarz Józek//

Aktywne czytanie. Pszczelarz Józek

30.09.2023 godz. 12.00

Opublikowano: 24.08.2023

W sobotę, 30 września, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do szóstego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Pszczelarz Józek autorstwa Simony Smatany w tłumaczeniu Izabeli Zając (Tatarak, 2023).

Podczas warsztatu poznamy postać samotnego krecika Józka. Pewnego dnia jego dolinę odwiedzą nowi sąsiedzi – pszczoły! Czyżby nowi przyjaciele krecika? Porozmawiamy sobie o nieprzyjemnym poczuciu samotności, ale też o pomysłach na radosne spędzanie czasu z przyjaciółmi oraz w pojedynkę. A może na deser skosztujemy słodkiego miodu?

Simona Smatana: studiowała projektowanie reklamy na Uniwersytecie Bedfordshire w Anglii (2010) oraz marketing międzynarodowy na Uniwersytecie Edinburgh Napier w Szkocji (2011). W 2019 roku zadebiutowała z książką Pszczelarz Józek, do której stworzyła zarówno ilustracje, jak i narrację. Od tego czasu na koncie Simony ukazały się kolejne trzy tytuły: Franciszek z kompostu, Eliza nie jest straszydłem i Hovnivál Hugo. Jej książki przetłumaczono na ponad 12 języków. Aktualnie mieszka na Słowacji. W wolnych chwilach zajmuje się turystyką górską i pszczelarstwem.


Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.


 

Zapraszamy również na zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym Aktywne śpiewanie.