OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Rodzinne rymowanki//

Aktywne czytanie. Rodzinne rymowanki

25.11.2023 godz. 12

Opublikowano: 28.08.2023

W sobotę, 25 listopada, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do szóstegoroku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki pod tytułem Rodzinne rymowanki, autorstwa Michała Rusinka i Kasi Huzar-Czub z ilustracjami Kasi Kossak (Trefl, 2022).

Rodzinne rymowanki to kolorowa propozycja dla najmłodszych czytelników, pełna wesołych wierszyków i rymowanych opowiadań. Książka zapewni nam masę zabaw i śmiechu! Aktywność ruchowa będzie przeplatana muzyką i działaniami plastycznymi. Jesteście gotowi na wspólne czytanie i spędzanie czasu z opiekunami?

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

 

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zapraszamy również na zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym Aktywne śpiewanie.