OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska//. Spotkanie na wystawie dla przewodników i przewodniczek

Przejdź do wystawy

Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska. Spotkanie na wystawie dla przewodników i przewodniczek

18.04.2023 godz. 12

Opublikowano: 29.03.2023

We wtorek, 18 kwietnia, o godzinie 12 w MOCAK-u odbędzie się spotkanie wokół wystawy Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska, na które szczególnie serdecznie zapraszamy przewodniczki i przewodników miejskich.

Wystawa jest okazją do poznania twórczości II Grupy Krakowskiej i Galerii Krzysztofory, wyjątkowego wkładu Krakowa w polską historię sztuki, niezmiennie wartego przybliżania szerokiej publiczności. Liczymy, że dzięki spotkaniu MOCAK stanie się jeszcze częstszym punktem wycieczek, dla wszystkich chcących poznać artystyczny pejzaż miasta.

Plan wydarzenia:
godz. 12 – zbiórka przy recepcji w holu głównym Muzeum
godz. 12.05–12.30 – zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego i Archiwum MOCAK-u. Prowadzenie: Magdalena Mazik (kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce), Kamila Podniesińska (Dział Sztuki)

12.35 – zwiedzanie wystawy Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska. Prowadzenie: Betina Fekser i Anna Jeznach (koordynatorki wystawy)

Uczestnicy wydarzenia będą mogli tego dnia kupić katalog wystawy w MOCAK Bookstore z 10-procentową zniżką.

Opłata za udział wynosi 20 zł od osoby. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem spotkania. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia.