OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Audycja o sztuce//. Marcello Maloberti / sztuka starożytna

Audycja o sztuce. Marcello Maloberti / sztuka starożytna

08.08.2017 godz. 12

Opublikowano: 08.08.2017

MOCAK zaprasza na wakacyjne spotkania na wystawie Sztuka w sztuce. Codziennie od wtorku do piątku o godzinie 12 zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać komentarza i interpretacji przedstawionych przez jednego z pracowników merytorycznych MOCAK-u. Podstawą Audycji będzie odniesienie do dzieła sztuki, które stało się inspiracją dla współczesnego artysty. W trakcie spotkań zostaną poruszone szersze wątki dotyczące relacji sztuki dawnej ze sztuką współczesną. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej przy wybranym dziele sztuki.

Od 8 do 11 sierpnia o godzinie 12 Anna Pyzik, bibliotekarz w MOCAK-u będzie opowiadać o pracy Marcella Malobertiego Vir Temporis Acti.

Anna Pyzik – pracuje w Bibliotece MOCAK-u, gdzie odpowiada między innymi za akcje zaangażowane społecznie. Pomysłodawczyni i współorganizatorka Foodsharing Kraków, instruktorka ZHR. W wolnych chwilach szyje notesy i ubrania.

Marcello Maloberti (1966, Włochy)
Vir Temporis Acti
2016, instalacja

Instalacja dokumentująca performans w ramach 16. Quadriennale w Rzymie. Alessandro Polo, zaproszony do współpracy przez Marcella Malobertiego, otoczony książkami o sztuce egipskiej, sumeryjskiej, asyryjskiej, etruskiej wycinał z nich reprodukcje starożytnych rzeźb, które następnie rozrzucał. Działanie performera, budującego chaotyczną kolekcję wizerunków tytułowego „antycznego człowieka”, ilustruje sposób, w jaki dostępna jest dla nas przeszłość. Zawsze bazujemy na oderwanych fragmentach, wycinkach większej całości.