OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

BazArt: Przetwory – wymień dżem na ogórki!

BazArt: Przetwory – wymień dżem na ogórki!

21.09.2013 godz. 12

Opublikowano: 26.08.2013

Zapraszamy 21 września na czwarty, ostatni letni bazArt, podczas którego będziemy wymieniać się przetworami.

Koniec lata tuż-tuż. Dni są coraz krótsze, wieczory chłodniejsze… jesień zbliża się wielkimi krokami. Jest to również czas obfitości owoców i warzyw. Pora więc na przetwory! Dżemy, marynaty, soki i nalewki wypełniają spiżarniane półki. Proponujemy podzielić się swoimi specjałami i jednocześnie spróbować czegoś nowego.

W bezpłatnej wymianie może wziąć udział każdy miłośnik sporządzania zimowych zapasów. Gotowe produkty można również wymieniać na same przepisy.

W programie wydarzenia między innymi: prezentacja ciekawych pomysłów na przetwory, oprowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce oraz spotkanie i warsztaty wokół książki Pestka, drops, cukierek, która w niebanalny sposób wprowadza dzieci w świat pojęć z zakresu ekonomii.

Przetworki, czyli zapraszamy na warsztaty

W czasie bazArtu poświęconego przetworom odbędą się wyjątkowe warsztaty dla małych i dużych. Wraz z Chocolą będziecie mogli samodzielnie przygotować własne słodycze – kolorowe cake popsy, czyli zabawne lizaki. A jeśli wolicie papierowe, ręczne robótki, to polecamy warsztat z gazetowego wikliniarstwa. Słoiczki, dymiony, butelki oprawicie w papierowe koszyczki. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Jak jedzenie łączy się ze sztuką?

Zapraszamy także do udziału w grze miejskiej Sztuka jedzenia, organizowanej we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Początek o godzinie 11 na Rynku Podgórskim w Krakowie, przy Targu Pietruszkowym, gdzie każdy uczestnik otrzyma jabłko od lokalnego producenta, mapę oraz wskazówki, jak dotrzeć do kolejnego punktu z zadaniem do rozwiązania i kolejną szaradą. Dotarcie do mety będzie wymagało od uczestników wyostrzenia wszystkich zmysłów. Udział w grze miejskiej jest bezpłatny. Dla każdego uczestnika, który dotrze do mety, przewidziano smakowite nagrody. Zgłoszenia można dokonać do 19 września pod adresem katarzyna.salus@fpds.pl.

Partnerami gry są: Kawiarnia BAL, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, sklep ekologiczny „Pan Zielonka” oraz Gospodarstwo Pszczelarskie Anna i Jan Horyń. Organizatorzy dziękują również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego za udostępnienie materiałów do gry.

Prześlij nam swój przepis

Oprócz tego do 19 września czekamy na Wasze przepisy! 20 najciekawszych zostanie wydrukowanych i zawieszonych na specjalnej bazArtowej tablicy. Przepisy prosimy wysyłać na adres: was@mocak.pl.

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe.