OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Camera ON: spotkanie z reżyserem Costą Gavrasem

Camera ON: spotkanie z reżyserem Costą Gavrasem

13.04.2013 godz. 20

Opublikowano: 09.04.2013

Zapraszamy na spotkanie z Costą Gavrasem w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera. Costa Gavras, zdobywca Złotej Palmy za film Zaginiony z Jackiem Lemmonem i Sissy Spacek, a także Oscara za legendarny thriller polityczny Z, jest jednym z czołowych twórców emocjonującego kina politycznego. Jego dramat Pozytywka, nagrodzony na Berlinale Złotym Niedźwiedziem, z jedną z najlepszych, wstrząsających ról Elżbiety Czyżewskiej. Gavras jest przykładem twórcy pracującego i w Europie, i w Hollywood, gdzie nakręcił między innymi Miejski obłęd z Dustinem Hoffmanem. Najnowszy film Gavrasa potwierdza, że ten wybitny reżyser wciąż trzyma rękę na pulsie międzynarodowej polityki.

Wstęp bezpłatny na podstawie zaproszeń, które można wcześniej odebrać w MOCAK-u lub w Centrum Festiwalowym, w Pałacu pod Baranami.

Spotkanie z Costą Gavrasem, które odbędzie się w MOCAK-u, będzie można oglądać również w krakowskich kinach: Kijów Centrum oraz Mikro. Dzięki nowemu projektowi Off Plus Camera w Twoim mieście, zrzeszającemu kina należące do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, po raz pierwszy w historii festiwalu jego przebieg będzie można śledzić w Bochni, Brzeszczu, Chrzanowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Kętach, Krynicy-Zdroju, Limanowej, Oświęcimiu, Trzebini, Tuchowie i Wadowicach.

Więcej na www.offpluscamera.com