OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Człowiek-wilk. Współczesne inspiracje psychoanalizą//

Człowiek-wilk. Współczesne inspiracje psychoanalizą

02.12.2014 godz. 18

Opublikowano: 18.11.2014

We wtorek 2 grudnia o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie wokół postaci Siergieja Pankiejewa, człowieka-wilka, słynnego pacjenta Zygmunta Freuda.
Na podstawie analizy opisanej w pracy Z historii nerwicy dziecięcej powstał komiks The Wolf Man: Graphic Freud, do którego rysunki wykonała Sława Harasymowicz. Autorem scenariusza komiksu jest Richard Appignanesi, popularny brytyjski pisarz, autor książek o Freudzie. Podczas spotkania zastanowimy się nad przyczynami, dla których historia z początku XX wieku nadal ożywia naszą wyobraźnię oraz inspiruje współczesnych twórców.

Gośćmi spotkania będą Sława Harasymowicz, Edyta Biernacka i Bartosz Puk.
Prowadzenie: Elżbieta Sala

Sława Harasymowicz, 2012

Sława Harasymowicz – artystka sztuk wizualnych, urodzona w Krakowie. Ukończyła studia artystyczne na Royal College of Art w Londynie (2006) oraz filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim (1997). Mieszka i pracuje w stolicy Wielkiej Brytanii. Obecnie na studiach doktoranckich w Central Saint Martins College of Art and Design, University of the Arts London. Media, z których najchętniej korzysta, to rysunek, fotografia, sitodruk i found footage. Wystawy indywidualne: Playhunt w temporarycontemporary w Londynie (2009), Dispatches w 12 Star Gallery w Londynie (2011), Wolf Man w Muzeum Freuda w Londynie (2012), Ersatz w Muzeum Etnograficznym w Krakowie (2014); projekt grupowy A Tourist in Other People’s Reality w Vestry House w Londynie (2013).

Edyta Biernacka – prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Psychoanalityczka, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Psychoterapeuta i superwizor na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Bartosz Puk – psychoanalityk, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoterapeuta, certyfikat Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, superwizor i terapeuta treningowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Psychiatra i psychoterapeuta Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Elżbieta Sala – redaktorka publikacji łączących sztukę współczesną i psychoanalizę, kierowniczka Działu Edukacji MOCAK-u, psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna, współkuratorka wystawy Prywatne wnętrze prezentowanej w Krakowie, Lesznie i Wałbrzychu.