OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją//. Anatoly Belov

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją. Anatoly Belov

18.03.2021

Opublikowano: 04.02.2021

Czwartki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum. Pokazy są również dostępne w internecie!

W lutym oraz marcu w ramach projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy pracę Anatolya Belova Sex, Medicated, Rock’n’Roll. Jest to opowieść o miłości, ale też o konsekwencjach obnażania uprzedzeń kulturowych i społecznych. Główny bohater stara się pokazać parze obserwatorów wycinek świata homoseksualnych mężczyzn. Tytuł pracy nawiązuje do kultowej piosenki Iana Dury’ego Sex & Drugs & Rock & Roll.

Anatoly Belov – wideo, muzyka. Współzałożyciel grupy R.E.P. (Eksperymentalna Przestrzeń Rewolucyjna), działającej w latach 2004–2005. W swoich pracach podejmuje między innymi kwestię osamotnienia osób homoseksualnych w społeczeństwie homofobicznym.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w sali audiowizualnej w godzinach 11–19. W czwartki wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

Pokazy będą również dostępne w każdy czwartek lutego i marca między 20 a 20.45 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum. Link do transmisji >> Czas trwania filmu to około jedenastu minut (zostanie odtworzony czterokrotnie).