OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją online//. Ane Lan | #MOCAKonline!

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją online. Ane Lan | #MOCAKonline!

28.01.2021 godz. 20

Opublikowano: 02.12.2020

Czwartki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy czwartek – dzień darmowego wstępu na wystawy Kolekcji MOCAK-u – w sali audiowizualnej mogliście zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum. W ramach akcji #MOCAKonline przenosimy pokazy do internetu!

W grudniu i styczniu w ramach projektu Czwartki z Kolekcją online prezentujemy pracę Ane Lana Woman of the World.

Ane Lan, występując jako kobieta, reprezentuje obie płcie, męską i żeńską, jednocześnie. W tej pracy dodatkowo przekracza granice narodowości, pochodzenia, dotykając stale aktualnych problemów zarówno świata postkolonialnego, jak i krajów gospodarczo rozwiniętych.

Ane Lan (1972, Norwegia)

Fotografia, wideo, performans. Swój pseudonim zaczerpnął od brytyjskiej sufrażystki Anne Land. Artysta, występując jako kobieta, stawia się w jej sytuacji. Przyjmuje wiele tożsamości, wcielając się w przedstawicielki różnych ras, religii i klas. Analizuje rolę kobiety w społeczeństwach rozmaitych kultur, najczęściej wyśpiewując jej problemy. Eksponuje wrażliwość i empatię.

Pokazy będą dostępne w każdy czwartek grudnia i stycznia między 20 a 20.25 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum. Link do transmisji >> Czas trwania filmu to około 8 minut (zostanie odtworzony trzykrotnie). Wideo będzie również transmitowane na naszym Instagram TV @mocak_krakow w pierwszy czwartek grudnia od godziny 19.