OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją//. Karolina Kowalska

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją. Karolina Kowalska

25.06.2020 godz. 11–21

Opublikowano: 05.05.2020

Czwartki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy czwartek – dzień darmowego wstępu na wystawy Kolekcji MOCAK-u – w sali audiowizualnej można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum. Pokazy są również dostępne w internecie!

W maju i czerwcu w ramach projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy wideo Karoliny Kowalskiej Rave. Składają się na nie fragmenty filmu Andrzeja Wajdy będącego adaptacją Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Artystka wybrała ujęcia o ogromnej ekspresji, przyspieszyła obraz, połączyła go z muzyką potęgującą napięcie i powtórzyła wybrane sceny. Wszystko po to, aby uzyskać kondensację energii niemalże przekraczającą możliwości odbioru. Stworzyła doświadczenie, za którym potem się tęskni.

Karolina Kowalska – fotografia, instalacja, wideo. Jej prace to często instalacje site-specific oraz projekty pokazywane w przestrzeni publicznej. W wielu z nich korzysta z materiałów znalezionych, przetwarza fotografie, filmy, muzykę, gromadzi dane. W jej realizacjach widać zainteresowanie mechanizmami postrzegania, możliwościami manipulacji, fotografią i tworzeniem iluzji.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w sali audiowizualnej w godzinach 11–21. W czwartki wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

Pokazy są również dostępne między 20 a 20.15 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum. Link do transmisji dostępny tutaj. Czas trwania filmu to około pięciu minut (zostanie odtworzony trzykrotnie). Wideo będzie również transmitowane na naszym Instagram TV @mocak_krakow od godziny 19.