OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją//. Shahar Marcus

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją. Shahar Marcus

28.03.2019 godz. 11–19

Opublikowano: 25.01.2019

Od 12 lutego do 26 marca, w ramach projektu Czwartki z Kolekcją, prezentujemy pracę Shahara Marcusa Homecoming Artist (Dresden). Jest ona zapisem akcji w przestrzeni publicznej, w którym artysta wciela się w celebrytę świata sztuki. Ubrany w elegancki garnitur jeździ po Dreźnie w kabriolecie, kierowanym przez szofera, w towarzystwie dwóch modelek. Charakterystycznym, lekko wyniosłym gestem wita mijających go mieszkańców. Dokumentacja interakcji Shahara Marcusa z przechodniami jest uzupełniona o ich wypowiedzi, w których przyznają, że nigdy nie słyszeli o takim artyście i że sztuka współczesna w ogóle ich nie interesuje. Homecoming Artist (Dresden) to kolejna praca Shahara Marcusa w Kolekcji MOCAK-u, która ironicznie odnosi się do świata sztuki. Wcześniejszą, zatytułowaną Kurator, można oglądać w przestrzeni kolekcyjnej na poziomie -1.

Wideo Homecoming Artist (Dresden) jest najnowszym nabytkiem kolekcyjnym, pozyskanym w grudniu 2018 roku.


Dotychczasowy projekt Wtorki z Kolekcją, w ramach którego raz w tygodniu w sali audiowizualnej można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji MOCAK-u, w związku ze zmianą dnia projekcji kontynuowany jest jako Czwartki z Kolekcją.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19). W czwartek wstęp na wystawę Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.