OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

9. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

9. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

17.11.2013

Opublikowano: 02.11.2013

MOCAK jak co roku bierze udział w Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Dla odwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji. Przez cały dzień obowiązuje wstęp wolny do Muzeum.

Rodzinne kolekcje – warsztaty dla rodzin, godz. 11

W Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich zapraszamy na warsztaty dla rodzin. Uczestnicy zajęć poznają najnowsze prace z Kolekcji MOCAK-u, wcielą się w role kolekcjonerów sztuki, a następnie stworzą własne unikatowe kolekcje.

Potrzeba wolności – oprowadzanie kuratorskie, godz. 12

Prezentowane na wystawie prace tworzą społeczno-polityczny krajobraz współczesnej Europy i problemów, z którymi się ona boryka. Wystawa stawia pytania o to, jak jednostka pragnie żyć, w jaki sposób próbuje rozliczyć się z historią oraz jak zachowuje się w obliczu autorytarnych rządów. Pokazuje, jak artyści demaskują społeczne tabu. Odnosi się również do polityki rządów i ich obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu.

Odczytaj Bibliotekę!

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, w której biografia i dorobek Profesora krzyżują się z historią sztuki polskiej XX wieku. Odwiedzający będą mogli nie tylko poznać wyjątkowy charakter gabinetu wszechstronnego humanisty, miejsca pełnego unikatowych książek i obrazów, ale również skorzystać z bogatej oferty Biblioteki MOCAK-u.

Oprowadzanie o każdej pełnej godzinie, pierwsze o godzinie 11, ostatnie o 15.