OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

ECOWEEK w Krakowie

ECOWEEK w Krakowie

26.10.2013

Opublikowano: 12.08.2013

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji i warsztatach ECOWEEK, współorganizowanych przez MOCAK. Krakowska edycja wydarzenia, pod hasłem Design. Innovation. Experiment. Lifestyle. An International Seven-Day Think-Tank, odbędzie się w dniach 21–27 października 2013 roku.

ECOWEEK Krakow należy do cyklu międzynarodowych warsztatów i konferencji odbywających się w kilkunastu krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie, angażującego międzynarodowe grono ekspertów i uczestników. Celem cyklu jest promocja proekologicznych rozwiązań w dziedzinie designu, architektury, urbanistyki, inżynierii środowiska, a także miejskiego stylu życia. Wydarzenie adresowane jest zarówno do przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli instytucji nauki i kultury, jak i do młodych naukowców oraz studentów zainteresowanych problematyką miejską.

W programie ECOWEEK Krakow przewidziane zostały: konferencja otwierająca wydarzenie w Willi Decjusza (21.10.2013), międzynarodowe warsztaty (21–25.10.2013) oraz konferencja zamykająca wydarzenie, która odbędzie się w MOCAK-u (26.10.2013). Całości dopełni wystawa koncepcji architektoniczno-urbanistycznych wykonanych przez uczestników warsztatów. Jej wernisaż odbędzie się w Hallu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa (27.10.2013).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się światowej sławy eksperci, między innymi: Chris Doray (Chris Doray Studio, Vancouver), Bostjan Vuga (Sadar+Vuga, Lublana), Matthew Soules (MSA, Vancouver), Emanuele Naboni (The Royal Danish Academy of Fine Arts, Kopenhaga), Ivana Pasecna i Peter Pasecny (2ka, Bratysława), Mihaela Hărmănescu (University of Architecture and Urban Planning Ion Mincu Bucharest, Bukareszt), Thomas Kauertz (University of Applied Sciences and Arts in Hildesheim, Hildesheim) oraz Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BudCud, Kraków).

Udział w konferencji, która odbędzie się 26.10.2013 w MOCAK-u jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Program konferencji 26.10.2013