OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Innowacyjna aplikacja mobilna dla zwiedzających

Innowacyjna aplikacja mobilna dla zwiedzających

Opublikowano: 15.05.2014

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK przygotowało aplikację mobilną, która ułatwi zwiedzającym zaplanowanie wizyty w Muzeum oraz będzie spełniać funkcję przewodnika po ekspozycji. Pierwszą wystawą, którą można poznać w ten sposób, jest Zbrodnia w sztuce.

Pobierz aplikację >>>

Wszystkie prace prezentowane na ekspozycji można znaleźć w aplikacji, a dla kilkudziesięciu z nich zostały przygotowane dodatkowe informacje i zdjęcia. Interaktywna mapa ułatwi poruszanie się po budynku Muzeum.

Nawigacja odbywa się za pomocą kodów QR oraz innowacyjnych urządzeń HG Beacon, dzięki którym użytkownik, zbliżając się do danej pracy, otrzymuje powiadomienie z dodatkowymi informacjami na jej temat. (Urządzenia komunikują się ze smartfonami wyposażonymi w Bluetooth 4.0 oraz system Android w wersji 4.3 lub wyższej).

Za pomocą aplikacji można także dowiedzieć się o nowych wystawach i wydarzeniach, sprawdzić ceny biletów, godziny otwarcia oraz uzyskać inne przydatne informacje.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim i angielskim. Mogą z niej korzystać właściciele urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android, iOS.

Platformę Synerise wraz z urządzeniami HG Beacon, na której oparta jest aplikacja mobilna, przygotowała firma HG Intelligence S.A.