OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Już trudno// – spotkanie z Andą Rottenberg

Już trudno – spotkanie z Andą Rottenberg

11.09.2014 godz. 18

Opublikowano: 11.08.2014

11 września o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki Rottenberg. Już trudno. Dyskusję z Andą Rottenberg i Dorotą Jarecką poprowadzi Maria Anna Potocka.

Wywiad przeprowadzony przez Dorotę Jarecką „to historia emancypacji, która zaczyna się w latach 60. od momentu pierwszych zawodowych kroków Rottenberg w warszawskiej Zachęcie, gdzie oprowadzała wycieczki i pisała protokoły z przyjęcia obrazów. Rozwija się na tle przełomowych momentów w historii Polski: roku 1968, 1976, 1980 i 1989. Każdy z nich inaczej przeplata się tu ze sztuką.
Na początku ustrojowej transformacji Rottenberg pracowała w departamencie plastyki Ministerstwa Kultury, gdzie mogła obserwować rozmontowywanie starego systemu i tworzenie nowego. Wróciła do Zachęty w latach 90. jako jej dyrektorka i znalazła się w ogniu najważniejszej bitwy o sztukę, jaka się toczyła w Polsce i w jakiej chodziło o prawo jednostki, czyli artysty, do wolnej wypowiedzi.
Przez wiele lat usiłowała założyć w Warszawie muzeum sztuki nowoczesnej. Dzisiaj korzysta ze sławy autorki wystaw, tekstów o sztuce oraz autobiograficznej książki Proszę bardzo. Pracuje nad kolejnymi wystawami, wykłada w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i jeździ po Warszawie na rowerze”. Z opisu książki

Podczas spotkania książka będzie dostępna w MOCAK Bookstore w promocyjnej cenie 30 zł.

Rejestracja spotkania