OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //Dumni i wściekli//

Kino letnie w MOCAK-u. Dumni i wściekli

27.07.2018 godz. 21

Opublikowano: 23.07.2018

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Ojczyzna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

Wstęp wolny. Wszystkie filmy z polskimi napisami.

Każda z projekcji zostanie poprzedzona wstępem dotyczącym ukazywania ojczyzny w kinie, opracowanym przez filmoznawcę Adriana D. Kowalskiego.

 

W piątek, 27 lipca o godzinie 21 zapraszamy na film:

Dumni i wściekli
Pride
2014
reż. Matthew Warchus
2 godz.

Co łączy ludzi, których wszystko różni? Konserwatywne górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce, osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy potrafią podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Film otrzymał Baftę dla najlepszego debiutującego brytyjskiego reżysera, scenarzysty lub producenta w 2015 roku oraz Palmę „Queer” dla filmu pełnometrażowego na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Zwiastun >>

Pełny program kina letniego w MOCAK-u >>