OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Koncert formacji Pablopavo i Ludziki w MOCAK-u

Koncert formacji Pablopavo i Ludziki w MOCAK-u

Opublikowano: 26.06.2013

Dziś pierwszy dzień jubileuszowego festiwalu Ryszarda Krynickiego RK’70. Wydarzenie, które rozpocznie panel dyskusyjny z udziałem poety, zwieńczy koncert Pablopavo i Ludzików. Formacja wydała do tej pory dwa znakomicie przyjęte albumy: Telehon i 10 piosenek.

Co o muzyce Pablopavo i Ludziki sądzi dyrektor programowy RK’ 70 Marcin Baran?

O Pablopavo na Wikipedii czytamy, że jest to „polski wokalista reggae i raggamuffin, jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle”. I niewykluczone, że jest to prawda.

Wydawca płyt Pablopavo uważa, że „lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w regionach muzycznych, które jeszcze nie dostały swojej nazwy”. Niewykluczone, że to także jest prawda.

O Pablopavo Marcin Świetlicki stwierdza: „No, wreszcie, wreszcie ktoś, kto rymuje inteligentnie i wrażliwie, głos ma jak należy, muzykę smaczną, naprawdę za dużo było już tych cwaniakowatych, niezbyt mądrych matołów, przyszedł Pablopavo i świat odtąd będzie trochę inny. I niewykluczone, że i tu mamy do czynienia z prawdą.

Natomiast Pablopavo w wywiadzie opublikowanym w magazynie „PikUp!” sam o sobie mówi: „Nie mam wielkich wymagań – chleb, ser, trochę warzyw, książek i płyt”. I jemu to już należy wierzyć bez zastrzeżeń.

Jednym słowem – zapraszamy na spotkanie z muzykiem intensywnym, utalentowanym, skromnym i dowcipnym.

Pablopavo i Ludziki podczas koncertu wykonają nie tylko własne utwory, ale ich muzyka będzie towarzyszyć także wierszom Ryszarda Krynickiego, które wyśpiewa Grzegorz Turnau, a wymelorecytują poeci – Marcin Baran, Wojciech Bonowicz i Andrzej Sosnowski.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30. Zapraszamy!