OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Koncert zespołu Piotra Lutyńskiego odwołany

Koncert zespołu Piotra Lutyńskiego odwołany

Opublikowano: 31.07.2013

Ze względu na zapowiadane upały koncert Piotra Lutyńskiego w MOCAK-u zaplanowany na czwartek 8 sierpnia odbędzie się w późniejszym terminie. W przyszłym tygodniu poznamy nową datę koncertu z udziałem aktorów recytujących poezję z autobusu.

Skład zespołu: Piotr Lutyński (skrzypce), Małgorzata Tekiel (gitara basowa), Amina Dargham (gitara), Marek Kozica (wiolonczela), Leszek Wiśniowski (saksofon), Tony Wrafter (saksofon), Walentyn Dubrowskij (harmonia), Rafał Kukiełko (gitara basowa), David Grant (gitara), Ryszard Hojka (perkusja), Radosław Stephanides (ukulele), Andrzej Pietroń (kierowca, przeszkadzajki), Marcin Gulis (gitara, dokumentacja fotograficzna).

Piotr Lutyński – PROJEKT KR 736EJ – Autobus-Pracownia-Galeria

Autobus jest obiektem, który rozbudowuje się poprzez nawarstwianie się śladów kolejnych koncertów, performansów, happeningów, pokazów multimedialnych. Idea projektu sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru, działań Kurta Schwittersa wokół kolumny Merz…

Autobus to jednocześnie fragment pracowni Piotra Lutyńskiego – obrazy i rzeźby z różnych lat, w tym prawie dwumetrowa kolumna, belka drewniana, lustro z głową jelenia i napisem „Second Life”, a także obiekty, obrazy abstrakcyjne, notatki, katalogi oraz filmy DVD wyświetlane w oknach pojazdu. Na dachu pojazdu ulokowano profesjonalnie przygotowaną scenę. W czasie pokazów przed autobusem stawiany jest stół z poczęstunkiem dla gości i wykonawców.

W czasie performansu widzowie są stopniowo oswajani z nową formą przekazu. W tle pojawia się śpiew ptaków, będący tematem przewodnim, oraz projekcje filmowe. Wykorzystywanych jest wiele gatunków muzycznych, od jazzu, bluesa, rocka, poprzez folk, po melorecytację i muzykę eksperymentalną.

Działanie rzeźby-autobusu nie byłoby możliwe bez przyjaciół – zaproszonych muzyków i poetów.