OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Koncert i wspólne grillowanie

Koncert i wspólne grillowanie

06.09.2013 godz. 17

Opublikowano: 22.08.2013

6 września serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Piotra Lutyńskiego z udziałem Julii Kamińskiej i Piotra Jaska. Wrażenia muzyczne to jednak nie wszystko! Poza poetyckim performansem czekać na Was będą wygodne leżaki i nasz grill, na którym będziecie mogli upiec przyniesione przez siebie szaszłyki i kiełbaski.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.

Skład zespołu: Piotr Lutyński (skrzypce), Małgorzata Tekiel (gitara basowa), Amina Dargham (gitara), Marek Kozica (wiolonczela), Leszek Wiśniowski (saksofon), Tony Wrafter (saksofon), Walentyn Dubrowskij (harmonia), Rafał Kukiełko (gitara basowa), David Grant (gitara), Ryszard Hojka (perkusja), Radosław Stephanides (ukulele), Andrzej Pietroń (kierowca, przeszkadzajki), Marcin Gulis (gitara, dokumentacja fotograficzna).

Piotr Lutyński – PROJEKT KR 736EJ – Autobus-Pracownia-Galeria

Autobus jest obiektem, który rozbudowuje się poprzez nawarstwianie się śladów kolejnych koncertów, performansów, happeningów, pokazów multimedialnych. Idea projektu sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru, działań Kurta Schwittersa wokół kolumny Merz…

Autobus to jednocześnie fragment pracowni Piotra Lutyńskiego, w jego skład wchodzą obrazy i rzeźby z różnych lat, w tym prawie dwumetrowa kolumna, belka drewniana, lustro z głową jelenia i napisem „Second Life”, a także obiekty, obrazy abstrakcyjne, notatki, katalogi oraz filmy DVD, wyświetlane w oknach pojazdu. Na dachu pojazdu ulokowano profesjonalnie przygotowaną scenę. W czasie pokazów przed autobusem umieszczany jest stół z poczęstunkiem dla gości i wykonawców.

W czasie performansu widzowie są stopniowo oswajani z nową formą przekazu. W tle pojawia się śpiew ptaków, będący tematem przewodnim, oraz projekcje filmowe. Wykorzystywanych jest wiele gatunków muzycznych, od jazzu, bluesa, rocka, poprzez folk, po melorecytację i muzykę eksperymentalną.

Działanie rzeźby-autobusu nie byłoby możliwe bez przyjaciół – zaproszonych muzyków i poetów.