OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Konkurs na projekt i realizację muralu „Miasto-Idea”

Konkurs na projekt i realizację muralu „Miasto-Idea”

Opublikowano: 21.07.2016

Kraków wzbogaci się o kolejne malowidło ścienne, tym razem w ścisłym centrum, bo przy ul. Długiej (od strony ul. Kolberga). Mural ma wpisywać się w szeroko rozumiane hasło „Miasto-Idea”. Projekty konkursowe nadsyłać można do 26 września 2016 roku. Organizatorem konkursu jest krakowska Agencja Artystyczna GAP.

Na nadsyłanie projektów uczestnicy mają ponad dwa miesiące. Pod koniec września wyłonione zostaną najlepsze projekty, spośród których niezależne jury wyłoni zwycięską koncepcję. Autor będzie miał szansę zrealizować swoje dzieło na świetnie eksponowanej i sporej (7 × 17,4 m) ścianie w centrum miasta. Otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy złotych oraz środki na realizację malowidła. Jak zatem podejść do nieoczywistego tematu?

„Miasto-Idea” to więcej niż nowoczesna metropolia. To przede wszystkim miejsce życia mieszkańców, w którym rozwiązywane są problemy zarówno miasta jako całości, jak i te, wynikające z potrzeb pojedynczych mieszkańców. To żywe organizmy, w których strukturach funkcjonują i wzajemnie przenikają się sieci usług, transportu, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego czy administracji i kultury. Oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju „Miasto-Idea” to harmonijne połączenie tych bytów, a pierwsze miejsce zawsze zajmuje w nim mieszkaniec.

Projekt, który powstanie przy ul. Długiej, będzie także jednym z eksponatów podczas wystawy murali. Na wystawie zaprezentowane zostaną przykłady najlepszych murali z całej Polski wpisujące się w kontekst tematyczny. Cała inicjatywa – zarówno konkurs, jak i wystawa – to wydarzenia towarzyszące Kongresowi Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się w listopadzie w Centrum Kongresowym ICE. Na wydarzenie złożą się trzy bloki tematyczne: „Firma-Idea”, „Marka-Kultura” oraz „Miasto-Idea”.[informacja pochodzi od organizatora]

Więcej informacji na stronach: www.dizajnbiznes.pl, www.oees.pl