OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK na Targach Książki w Paryżu

MOCAK na Targach Książki w Paryżu

19.03.2015

Opublikowano: 17.03.2015

Od 19 do 23 marca w Paryżu odbędą się targi Salon du livre de Paris. Miasta Kraków i Wrocław są gośćmi honorowymi tego wydarzenia. Kraków – pierwsze w tej części Europy Miasto Literatury UNESCO i Wrocław – Europejska Stolica Kultury oraz Światowa Stolica Książki UNESCO 2016, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki zaakcentują swoje znaczenie na kulturalnej mapie Europy na najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego.

Kraków i Wrocław przygotowały bogaty program – przy polskim stoisku odbędą się 34 spotkania z czołowymi przedstawicielami polskiej literatury i poezji, filmu, reportażu i przekładu. Wszystkie spotkania prowadzone w języku polskim będą tłumaczone na język francuski, a na samym stoisku wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać pakiet informacji o obu miastach.

Jednym z najważniejszych elementów polskiej prezentacji na Targach będzie obecność kilkunastu wydawców z obu miast. Wśród nich swoje książki zaprezentuje MOCAK. Tytuły Wydawnictwa Muzeum, które pojawią się na Targach to: Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?, Wisława Szymborska. Kolaże, Kolekcja MOCAK-u III, Wilhelm Brasse. Fotograf. 3444. Auschwitz 1940–1945, Julian Opie. Rzeźby, obrazy, filmy oraz EVA & ADELE. Artysta = dzieło sztuki.

Polskie stoisko stanie się miejscem spotkań i dyskusji.

Jednym z nich będzie spotkanie Surrealizm codzienności. Kolaże Wisławy Szymborskiej, w którym wezmą udział Maria Anna Potocka, dyrektor MOCAK-u, Michał Rusinek i Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa.
Prowadząca: Christiane Louis
Data: 21 marca 2015, godz. 13.30
Miejsce: Square des Arts (F51)

Wszystkie prezentowane na stoisku książki, w tym zestaw najważniejszych polskich nowości wydawniczych i niemal kompletny zbiór tłumaczonej na język francuski literatury polskiej, będą dostępne w specjalnej księgarni targowej na polskim stoisku.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem i opisem targów Salon du livre de Paris na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego >>>

Organizatorzy polskiej prezentacji:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Instytut Książki
Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Krakowskie Biuro Festiwalowe

Organizatorzy:
Syndicat National de L’Édition
Reed Expositions