OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Muzeów w MOCAK-u!

Noc Muzeów w MOCAK-u!

17.05.2024 godz. 18-1

Opublikowano: 25.04.2024

W piątek, 17 maja, zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u!  Muzeum będzie czynne od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycje o godzinie 0.30. Tego dnia będziemy oferować bilet specjalny w cenie 5 zł. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

Ekspozycje czasowe:

Jedzenie w sztuce >>

Sploty. Współczesna tkanina artystyczna z Kolekcji MOCAK-u >>

- Michel Kichka Rysownik na linii frontu >>

Wszystkie aktualne wystawy >>

Biblioteka oraz MOCAK Bookstore 17 maja otwarte będą w godzinach funkcjonowania Muzeum, czyli od 18 do 1 w nocy.

 

PROGRAM

Strefa muzyki, podcienia, godz. 19–23:30

W ramach współpracy z festiwalem SOUNDREAM w podcieniach Muzeum zagrają krakowscy DJ-e, którzy będą realizować sety muzyczne inspirowane nowymi wystawami. Dla odwiedzających MOCAK zagrają: HOT/SOS, ADAM WIECZORKIEWICZ, VNSHD, ABBDUKTIV.

Spotkania z przewodniczkami i przewodnikami, przestrzeń ekspozycyjna w budynku głównym, godz. 18.30-00.00

W przestrzeniach wystawienniczych na muzealnych gości czekać będą przewodniczki i przewodnicy, którzy opowiedzą o wybranych dziełach. Edukatorzy będą dyżurować w określonych godzinach (rozpiska dyżurów przy wybranych dziełach tutaj >>).

Strefa warsztatowa, podcienia/Biblioteka, godz. 18-1

Noc Muzeów to również okazja do wyjątkowych działań warsztatowych. Charakter tegorocznych aktywności zainspirowała przede wszystkim czasowa wystawa Sploty. Współczesna tkanina artystyczna z Kolekcji MOCAK-u. W podcieniach Muzeum, tuż przy Bibliotece, zostanie stworzone duże krosno, które posłuży do wyplatania niepowtarzanej artystycznej tkaniny – jej ostateczny wygląd zależeć będzie od inwencji osób odwiedzających. Natomiast w samej Bibliotece na uczestniczki i uczestników tego muzealnego święta czekać będą również płócienne torby, które będzie można ozdobić specjalnymi pisakami do tkanin lub szybką i efektowną metodą haftu punch needle.

Ponadto w przestrzeni czytelni będą dostępne zeszyty edukacyjne inspirowane dziełami z Kolekcji MOCAK-u

Chillrom, Biblioteka, godz. 18–1

W Bibliotece zostanie wydzielona przestrzeń wytchnieniowa i kącik dla małych dzieci (z przewijakiem). Osoby uczestniczące w Nocy Muzeów znajdą tu przyjazne miejsce na chwilę relaksu w intensywnym czasie nocnego zwiedzania. Każdy może tu odpocząć, wyciszyć się, poczytać książkę czy zaplanować resztę muzealnego wieczoru.

Kiermasz publikacji w MOCAK-u, MOCAK Bookstore, godz. 18–1

W Noc Muzeów MOCAK Bookstore zaprasza do udziału w kiermaszu publikacji MOCAK-u. Wybrane tytuły w promocyjnych, obniżonych nawet o 90%, cenach.

Do zobaczenia!