OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Nowa księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER

Nowa księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER

Opublikowano: 19.02.2021

Na literackiej mapie Krakowa pojawiło się nowe miejsce dla wielbicieli sztuki i książek. Przy Rynku Głównym 20 została otwarta księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER będącą efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Ze względu na lokalizację w samym sercu Krakowa, Miasta Literatury UNESCO, szczególne miejsce w ofercie naszej księgarni zajmuje klasyka literatury polskiej i światowej, w tym najważniejsze powieści współczesnych pisarzy i poezja. Dodatkowo obok książek dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znalazły się w niej wydawnictwa poświęcone fotografii, designowi, modzie, filmowi, muzyce i architekturze. Nie zabrakło również literatury dla dzieci i młodzieży, a na miłośników komiksu czeka cały regał opowieści graficznych w języku polskim i angielskim. Na specjalnej półce będą dostępne książki wydane pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

MOCAK-bookstore-BUNKIER to również unikatowe przedmioty wyprodukowane we współpracy z artystami związanymi z Galerią i z Muzeum. Ponadto dużą część oferty stanowi literatura uzupełniająca wiedzę na temat problemów prezentowanych w ramach trwających w danym momencie wystaw.

W księgarni znalazła się również strefa relaksu zachęcająca do zapoznawania się na miejscu z wybranymi wydawnictwami. W niedalekiej przyszłości planowane są warsztaty, spotkania z autorami oraz inne wydarzenia skoncentrowane wokół literatury i sztuki.

Działalność MOCAK-bookstore-BUNKIER będzie powiązana z mieszczącym się na I piętrze budynku centrum kulturalnym prowadzonym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z licznymi partnerami. Pierwszoplanową rolę w jego programie będzie odgrywać literatura.

MOCAK-bookstore-BUNKIER
Rynek Główny 20, Kraków
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 11–19

Sklep internetowy >>>

Zapraszamy!