OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noworoczne oprowadzanie po wystawie //„Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska//

Przejdź do wystawy

Noworoczne oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska

07.01.2024 godz. 17.00

Opublikowano: 21.12.2023

W niedzielę, 7 stycznia, o godzinie 17 zapraszamy na otwarte oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska.

Wystawa przygotowana we współpracy z Litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie skupia się na najważniejszych zjawiskach, tendencjach współczesnej sztuki litewskiej. Tematem przewodnim są paradoksy, napięcia między światem uznawanym za realny a tym wykreowanym przez artystów. Artystki i artyści, lawirując między doświadczanymi sprzecznościami, prowokują odbiorczynie i odbiorców do krytycznego spojrzenia na świat.

Wstęp w cenie biletu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w holu przy recepcji w głównym budynku MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Szacowany czas zwiedzania to 90 minut.

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od siedmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury. Miłośnik współczesnej architektury oraz wszelkich zagadnień z zakresu kultury wizualnej.