OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie //Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony//

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony

09.03.2013 godz. 12

Opublikowano: 28.02.2013

Magda Kochanowska opowie o pracach polskich i brytyjskich twórców, którzy dzięki „inteligentnemu projektowaniu” w naturalny sposób przywracają równowagę w środowisku i nie pozwalają na nadmierne jego zanieczyszczanie.

„»Zrównoważenie« jest kluczowym hasłem wytyczającym kierunek rozwoju współczesnego projektowania. W myśl tej teorii postęp ekonomiczny nie powinien powodować zniszczeń w środowisku naturalnym” – mówi Magda Kochanowska.

Podstawowym założeniem wystawy jest współdziałanie trzech elementów: planety, ludzi i zysku. Przykładami projektowania zrównoważonego prezentowanymi na wystawie są między innymi: rower Airbike wykonany w technologii addytywnej, ławka Laminarium wyprodukowana z wykorzystaniem 21 płatów forniru z wodorostów morskich, Guma balonowa – projekt dekoracji świetlnej wykonany z odzyskanego tworzywa sztucznego.

Produkty te projektowane są z myślą o wszystkich fazach ich życia, zaczynając od etapu pozyskiwania tworzywa, poprzez sposób produkcji, dystrybucji, sprzedaży i użytkowania, a kończąc na chwili, w której zostają wycofane z użytku.

Udział w cenie biletu, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.