OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawie //Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska//

Oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska

22.08.2023 godz. 17

Opublikowano: 11.07.2023

We wtorek, 22 sierpnia, o godzinie 17 zapraszamy na zwiedzanie wystawy Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska. Po ekspozycji oprowadzi Adam Nehring – edukator MOCAK-u.

Wspólnie poznamy historię przedstawicieli II Grupy Krakowskiej – przyjaciół, których działalność inspirowała i wciąż inspiruje kolejne pokolenia. W pionierskiej w wielu dziedzinach twórczości stowarzyszenia niezależnych artystów jak w soczewce skupia się wszystko, co istotne w ówczesnej działalności światowej awangardy. Oprowadzanie będzie nie tylko lekcją historii sztuki, ale także punktem wyjścia do refleksji o sztuce współczesnej.

Wstęp w cenie biletu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy wejściu do głównego budynku MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Szacowany czas zwiedzania to 90 minut.

 

Adam Nehring – edukator w MOCAK-u, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego. W swojej praktyce artystycznej tworzy obiekty malarskie (które zobaczyć można na stronie adamnehring.com.pl/). Interesuje się głównie krytyczno-emancypacyjnym potencjałem praktyk artystycznych.