OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Erwina Wurma //Good Boy// i projekcja filmu o artyście

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Erwina Wurma Good Boy i projekcja filmu o artyście

12.01.2014 godz. 12

Opublikowano: 20.12.2013

W niedzielę 12 stycznia o godzinie 12 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Erwina Wurma Good Boy. Uczestnicy obejrzą również film Laurina Merza Erwin Wurm. Artysta, który połknął świat.

To, co interesuje Wurma, to codzienność, potraktowana jednak przez niego w przewrotny sposób. Prace austriackiego artysty charakteryzuje absurd, zaskoczenie, poczucie humoru, efemeryczność, a także próba wytrącenia widza z utartych ścieżek myślenia.

Erwin Wurm. Artysta, który połknął świat

Reżyser: Laurin Merz
Rok: 2012
Napisy: polskie i angielskie
Czas trwania: 52 min

Reżyser towarzyszy Erwinowi Wurmowi w czasie jego wystaw, które odbywają się w różnych miastach świata. Artysta wyjaśnia swój sposób rozumienia sztuki, ale także ujawnia bardziej osobiste, rodzinne doświadczenia. Film daje możliwość zaobserwowania sposobu pracy Wurma i pozwala uchwycić różne cechy jego osobowości, które jedynie w sposób pośredni możemy odczytać na podstawie poszczególnych dzieł artysty.

W niedzielę 12 stycznia MOCAK włącza się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.