OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

04.12.2016 godz. 12

Opublikowano: 12.09.2016

Rozpoczynamy cykl oprowadzań po wystawie Kolekcji MOCAK-u. O eksponowanych pracach będą opowiadać pracownicy Działu Zbiorów.

Termin najbliższego oprowadzania: 11 czerwca, godzina 12.

Aktualna odsłona wystawy Kolekcji MOCAK-u jest prezentacją dzieł pozyskanych do zbiorów muzeum w ciągu ostatnich lat. W obecnym kształcie prezentacja podzielona jest na kilka działów: konceptualizm, wideo, rzeźba oraz obiekt.

Kolekcja MOCAK-u jest tworzona od 2010 roku. Muzeum posiada w swoich zbiorach 4755 prac 268 artystów polskich i zagranicznych. Celem tworzenia Kolekcji jest gromadzenie sztuki polskiej ostatnich 50 lat i jej eksponowanie na tle twórczości światowej. Równie istotna jest popularyzacja dokonań najważniejszych artystów wśród zróżnicowanej grupy odbiorców oraz zmiana przekonania, że sztuka najnowsza jest trudna i niezrozumiała. Od marca 2016 roku w ramach wystawy kolekcji prezentujemy interaktywną instalację Krystiana Lupy Live Factory 2: Warhol by Lupa, zbudowaną na bazie scenografii do jego sztuki Factory 2, której premiera odbyła się w 2008 roku.

Udział w cenie biletu, nie obowiązują zapisy.