OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawie //Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska// i spotkanie z Akihisą Hiratą

Oprowadzanie po wystawie Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska i spotkanie z Akihisą Hiratą

24.02.2015 godz. 18

Opublikowano: 13.02.2015

We wtorek 24 lutego o godzinie 18 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Logiczna emocja. Współczesna sztuka japońska. Prezentujemy na niej prace 13 japońskich artystów, wykonane w takich mediach jak: fotografia, malarstwo, rysunek, manga, rzeźba, instalacja, obiekt, wideo, ceramika i plakat. Oprowadzanie odbędzie się w języku polskim z udziałem kurator Delfiny Jałowik.

Po oprowadzaniu odbędzie się spotkanie z artystą Akihisą Hiratą, którego pracę Häm prezentujemy na wystawie. Instalacja Hiraty to skomplikowana struktura z plastikowych słomek. Poprzez tytuł odwołuje się do życia – „häm” to jeden ze składników hemoglobiny. Praca stanowi model, który ma oddawać potencjał architektury XXI wieku. W projektach Hiraty widoczne są zainteresowanie matematyką i światem organicznym. Tworzone przez niego formy mają wewnętrzną logikę, jednocześnie obrazując stan wolności.

Akihisa Hirata (ur. 1971 w Osace) – architekt, adiunkt na Uniwersytecie Tohoku, wykładowca na uniwersytetach w Kioto i w Tokio. W 1997 roku Hirata ukończył Uniwersytet Kioto, w 2005 roku założył własne biuro architektoniczne. Siedem lat później został nagrodzony Złotym Lwem na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji jako współtwórca wystawy Architecture. Possible here? Home-for-all. W 2013 roku podczas Milan Design Week zaprezentował zaprojektowaną dla Lexusa instalację Amazing Flow, innym jego ważnym projektem jest instalacja Photosynthesis dla firmy Panasonic z 2012 roku, również prezentowana w Mediolanie. Projekty Hiraty konsekwentnie dążą ku formie organicznej. W przeciwieństwie do architektury tworzonej wyłącznie poprzez interwencję w przestrzeń, proponuje model „splatania” ze sobą elementów natury.
Spotkanie z Akihisą Hiratą odbędzie się w języku angielskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Strona internetowa Akihisy Hiraty >>>
Więcej informacji o twórczości Akihisy Hiraty >>>