OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie z mikropiekarnią Pochlebstwo po wystawie //Jedzenie w sztuce//

Przejdź do wystawy

Oprowadzanie z mikropiekarnią Pochlebstwo po wystawie Jedzenie w sztuce

27.06.2024 godz. 17

Opublikowano: 19.06.2024

W czwartek, 27 czerwca, o godzinie 17 zapraszamy na zwiedzanie wystawy Jedzenie w sztuce, podczas którego skupimy się na pracach bezpośrednio lub nieoczywiście nawiązujących do tematu chleba.

Zwiedzanie poprowadzą przedstawicielki miejscowej mikropiekarni Pochlebstwo oraz Natalia Brajner, pracowniczka MOCAK-u z Działu Wiedzy o Sztuce. Spotkanie zacznie się od odwiedzin w Pochlebstwie, gdzie zapoznamy się z procesem powstawania ciasta chlebowego. Następnie przejdziemy do Muzeum, by pośród prezentowanych na wystawie Jedzenie w sztuce prac kilkudziesięciu artystów i artystek odszukać te, w których pojawia się motyw chleba. Zwiedzaniu będą towarzyszyć opowieści o życiu chleba i mikropiekarni.

Wydarzenie jest jednym z punktów programu urodzinowego Pochlebstwa, równocześnie wpisuje się w podsumowanie ośmioletniej obecności piekarni na Zabłociu – Pochlebstwo w najbliższych dniach kończy swoją działalność. Zapraszamy do spotkania i wspólnego zwiedzania z osobami, które odpowiadają za powstanie i kształtowanie tego wyjątkowego miejsca.

Opłata za udział wynosi 20 zł. Bilety na wydarzenie do nabycia online >>

Zbiórka o godzinie 17 w krakowskiej piekarni Pochlebstwo, ul. Romanowicza 5 (przy deptaku).

W przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczny: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).