OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Otwarte oprowadzanie po wystawie //"Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?"//. Współczesna sztuka litewska

Otwarte oprowadzanie po wystawie "Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?". Współczesna sztuka litewska

12.11.2023 godz. 16

Opublikowano: 03.11.2023

W niedzielę, 12 listopada, o godzinie 16 zapraszamy na otwarte oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska.

Wystawa przygotowana we współpracy z Litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie skupia się na najważniejszych zjawiskach, tendencjach współczesnej sztuki litewskiej. Tematem przewodnim są paradoksy, napięcia między światem uznawanym za realny a tym wykreowanym przez artystów. Artystki i artyści, lawirując między doświadczanymi sprzecznościami, prowokują odbiorczynie i odbiorców do krytycznego spojrzenia na świat.

Wstęp w cenie biletu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w holu przy recepcji w głównym budynku MOCAK-u pięć minut przed oprowadzaniem. Szacowany czas zwiedzania to 90 minut.

Prowadzenie: Adam Nehring – edukator w MOCAK-u, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego. W swojej praktyce artystycznej tworzy obiekty malarskie (które zobaczyć można na stronie adamnehring.com.pl/). Interesuje się głównie krytyczno-emancypacyjnym potencjałem praktyk artystycznych.