OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Paweł Leszkowicz //Nagi mężczyzna w kulturze PRL-u//

Paweł Leszkowicz Nagi mężczyzna w kulturze PRL-u

29.05.2012 godz. 18.00

Opublikowano: 25.05.2012

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej i Fundacja Kultura dla Tolerancji zapraszają na spotkanie z Pawłem Leszkowiczem. Spotkanie odbędzie się w MOCAK-u we wtorek 29 maja 2012 o godzinie 18.00 w ramach projektu Różowe okulary PRL-u. Queer Cafe, skupiającego się wokół tematyki LGBT w kulturze PRL-u.

Wykład jest poświęcony nowej książce Pawła Leszkowicza Nagi mężczyzna. Akt męski w sztuce polskiej po 1945 (Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2012). Autor skupi się na przedstawieniu części książki dotyczącej obrazowania  i regulowania męskiego ciała w sztuce i teatrze w czasach PRL-u, szczególnie w dziełach odsłaniających homoerotyczne i kobiece spojrzenie na męskie ciało.

Paweł Leszkowicz – historyk sztuki, kurator, wykładowca akademicki. Pracownik Zakładu Sztuki Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu, wykłada także na Uniwersytecie artystycznym w poznaniu. Kurator wystawy Ars Homo Erotica (2010) w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zajmuje się historią sztuki współczesnej, kulturą wizualną i seksualnością. Jest autorem szeregu katalogów, a także Art pride. Polska sztuka gejowska (2010), jak i współautorem Miłość i demokracja. Rozważania o kwestii homoseksualnej w Polsce (2005).