OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Powtórka z historii sztuki. //W stronę nowych rozwiązań. Światowa scena artystyczna// | #MOCAKonline!

Powtórka z historii sztuki. W stronę nowych rozwiązań. Światowa scena artystyczna | #MOCAKonline!

10.04.2021 godz. 15–16.30

Opublikowano: 26.03.2021

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, MOCAK przygotował cykl ośmiu spotkań online >>, podczas których pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

Trwające około 90 minut spotkania odbędą się w każdą sobotę kwietnia 2021 roku w godzinach 15–16.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tegorocznych maturzystów i maturzystki.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 15 zapraszamy na spotkanie online zatytułowane W stronę nowych rozwiązań. Światowa scena artystyczna. Poszukiwania nowych form ekspresji, które rozpoczęły się po II wojnie światowej, doprowadziły artystów i artystki do redefinicji procesu tworzenia, roli artysty i dzieł sztuki. Figura twórcy zaczęła przybierać różne wymiary: demiurga, ale też błazna czy biznesmena. Zmieniający się świat stanął przed nowymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne i globalizacja. To wpłynęło na sztukę tego okresu, która chętnie korzystała też z najnowszych zdobyczy technologicznych. Na spotkaniu omówimy zagadnienia z zakresu land artu, konceptualizmu i pop-artu. Będziemy rozmawiać o interwencjach Jeanne-Claude i Christa, rozważaniach Josepha Kosutha oraz działalności Andy’ego Warhola.

Zajęcia składają się z dwóch 45-minutowych części z 10-minutową przerwą. Prowadzone będą na platformie Zoom. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach (do dwudziestu osób). Opłata za udział wynosi 15 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Po zakupie biletu otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl i pod numerem telefonu 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Magistrant historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od sześciu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury.