OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Premierowy pokaz polskiej edycji projektu //Double Life// Olgi Kisselevej

Premierowy pokaz polskiej edycji projektu Double Life Olgi Kisselevej

06.12.2013 godz. 18

Opublikowano: 03.12.2013

Rozpoczęty w 2007 roku projekt Olgi Kisselevej Double Life jest w dużej mierze oparty na współpracy, ponieważ w każdym mieście, w którym jest realizowany, miejscowi artyści włączają do niego swoje filmy. Powstawały one już między innymi w Paryżu, Montrealu, Moskwie, New Delhi, Bukareszcie i Madrycie. Do tej pory nakręcono 15 dyptyków filmowych, a ostatnio Kisseleva ze swoim projektem odwiedziła Kraków.

Podczas warsztatów, które odbyły się pod koniec października, krakowscy artyści mieli okazję ukazać swoje „podwójne życie” i dzięki temu stać się częścią przedsięwzięcia Kisselevej. Premiera krakowskich prac odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18 w MOCAK-u, po czym będą one podróżować po świecie jako część projektu.

Pokaz pięciu polskich dyptyków zostanie wzbogacony o prace z Kanady oraz będzie przyczynkiem do dyskusji o kondycji polskiego artysty we współczesnym świecie. Z Olgą Kisselevą rozmawiać będzie Marta Czyż – niezależna kuratorka, oraz uczestniczki warsztatów – Dominika Frycowska, Małgorzata Kaczmarska, Katarzyna Kornecka, Kamila Piazza oraz Sarah Wölker.

W rozmowie za pośrednictwem skype’a wezmą również udział: Natacha Clitandre – niezależna kuratorka z Montrealu i Mariève K. Desjardins – kuratorka z Université du Québec. Artyści z Kanady, których prace są częścią projektu: David Champagne, Isabelle Mathieu, Stéphanie Lagueux i Jonathan L’Ecuyer.

Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim.