OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Są we mnie wszystkie kobiety świata!//

Ane Lan Są we mnie wszystkie kobiety świata!

09.11.2011 - 29.01.2012

Są we mnie wszystkie kobiety świata! to wystawa feministyczna w wydaniu męskim. Ukazała ona obecność kobiety w świecie, jej wszechstronność, umiejętność dostosowania się do wszystkich kontekstów. Ekspozycja prezentowała jednocześnie powszechne uwikłania w  stereotypy traktowania kobiet i bezradność wobec nich. Była szerokim komentarzem do przemian funkcjonowania płci w czasach „poszerzonej demokracji”, która wymaga zrozumienia drugiej strony, wczucia się w sytuację, stania się – przynajmniej na moment – tym innym.
mocak
Ane Lan aranżuje sytuacje, które wymuszają na nim stanie się kobietą, a co za tym idzie spojrzenie na świat jej oczyma. Ponieważ nie ma jednej kobiety, tylko jest ich tyle, ile zawodów, okoliczności, losów, więc artysta wciela się w bardzo różne postaci. Robi to zawsze z wielką przychylnością. W jego pracach nie ma ironii – chyba że za ironię uznamy jego uległość wobec podejmowanych ról – nie ma bawienia się w przebieranie. Jest autentyczna potrzeba wczucia, jest gest, którego kobiety nie doświadczyły wcześniej.
MOCA

Otwarcie wystawy

 

Wystawa Ane Lana została pokazana w ramach projektu Norwegia bez granic” współfinansowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Miejsce:
Galeria Beta
Data wystawy:
09.11.2011 - 29.01.2012
Wernisaż:
08.11.2011 godz. 18.00
Artysta:
Ane Lan
Kurator wystawy:
Maria Anna Potocka
Asystent kuratora:
Delfina Piekarska