OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Tajemnica Janiny Turek//. Seminarium i dyskusja

Tajemnica Janiny Turek. Seminarium i dyskusja

21.09.2023 godz. 17.30

Opublikowano: 12.09.2023

Spotkanie seminaryjne, którego punktem wyjścia będą Dzienniki Janiny Turek, znajdujące się w Kolekcji MOCAK-u. Spotkanie będzie składało się z następujących wystąpień i dyskusji:

– Magdalena Mazik Rezonans, zachwyt i... „Dzienniki” Janiny Turek jako wyzwanie dla muzealnictwa
– dr Paulina Ornatowska Życie zapisane w 745 zeszytach. Janina Turek w Kolekcji MOCAK-u
– dr Urszula Tokarska Narracyjno-egzystencjalny kontekst „Dzienników” Janiny Turek

Magdalena Mazik – edukatorka, kuratorka i bibliotekarka. Kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

Paulina Ornatowska – naukowczyni, twórczyni projektów artystycznych, fotografka i ilustratorka, wykładowczyni akademicka. Od 2021 roku doktorka w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Adiunktka w Dziale Wiedzy o Sztuce MOCAK-u.

dr Urszula Tokarska – psycholog, nauczyciel akademicki w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Specjalizuje się w psychologii wspomagania rozwoju człowieka w biegu życia, psychologii narracyjnej oraz psychologii egzystencjalnej.

 

Przed spotkaniem, o godzinie 16, odbędzie się oprowadzanie po wystawach zatytułowane Historie, które łączą, historie, które dzielą >> W tym dniu udział w oprowadzaniu oraz seminarium odbywa się w ramach opłaty za bilet wstępu do Muzeum. Osoby zainteresowane samym seminarium i dyskusją obowiązuje bilet w cenie 5 zł.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Rezerwacja nie jest wymagana w przypadku uczestników IX Konferencji Psychologii Narracyjnej. Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed wydarzeniem.