OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Twórcza Kolekcja// – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Opublikowano: 09.12.2016

Zapraszamy do kreatywnego poznawania Kolekcji MOCAK-u i twórczości artystów, których prace znajdują się w zbiorach Muzeum. Materiały dostępne są do pobrania na stronie internetowej muzeum [ zeszyty edukacyjne >> ]

Zeszyty powstały z myślą o wspomaganiu kontaktu ze sztuką współczesną poza przestrzenią muzeum, a jednocześnie mają stanowić impuls do jego odwiedzenia. Każdy z nich zawiera reprodukcje prac znajdujących się w Kolekcji MOCAK-u oraz prezentowanych w przestrzeni Biblioteki Mieczysława Porębskiego, jak również związane z nimi zadania. Zostały one przygotowane w taki sposób, by zapoznawać z pracami artystów, a zarazem zapraszać do twórczej aktywności rozwijającej wyobraźnię i kreatywność. Pełnią one także funkcję ćwiczenia z interpretacji, umożliwiając odbiorcy wejście w relację z danym dziełem sztuki poprzez odniesienie go do osobistych doświadczeń.

Cztery zeszyty opublikowane w 2016 roku poświęcone są twórczości Wilhelma Sasnala, Krištofa Kintery, Laury Paweli, Ryszarda Winiarskiego, Jana Tarasina, Zbigniewa Makowskiego i Jerzego Stajudy.

Zeszyty sprawdzą się jako materiał dla nauczycieli i edukatorów do wykorzystania podczas zajęć  i warsztatów grupowych. Młodzi odbiorcy sztuki mogą również korzystać z nich samodzielnie lub z rodzicami.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami z cyklu Twórcza Kolekcja, stworzonymi w 2015 roku. Można je pobrać ze strony internetowej muzeum [zeszyty Twórcza Kolekcja 2015 >>]

Pobierz i wydrukuj edukacyjne zeszyty dla dzieci! >>