OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wodne wyzwanie//. Drużynowa gra planszowa

Przejdź do wystawy

Wodne wyzwanie. Drużynowa gra planszowa

28.09.2019 godz. 12–14

Opublikowano: 03.09.2019

Czy wiesz, jak istotny w codziennym życiu jest dostęp do czystej wody?

MOCAK wraz z Polską Akcją Humanitarną zapraszają wszystkich chętnych do udziału w drużynowej grze planszowej Wodne wyzwanie w przestrzeni wystawy Natura w sztuce.

Brak czystej, bieżącej wody to problem, który dotyka małych wiosek, wielkich miast, a nawet całych regionów. W tej chwili nie mają jej 844 miliony ludzi na świecie. Od jej dostępności zależą ludzkie zdrowe i godne życie.  O roli wody można się będzie przekonać podczas rozgrywki przygotowanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Wstęp w cenie biletu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenia drużyn (do 3 osób) pod adresem dubin@mocak.pl. Czas trwania: 60–90 minut.

 

Polska Akcja Humanitarna – organizacja pozarządowa, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. Od początku swojej działalności PAH udzieliła pomocy w 44 krajach, obecnie prowadzi stałe misje w Sudanie Południowym, Somalii, Syrii, Iraku i na wschodniej Ukrainie. Organizacja działa również na terenie Polski – prowadzi między innymi międzynarodowy program dożywiania dzieci „Pajacyk”. Ważnym elementem jej pracy są również działania edukacyjne.

Prowadzenie: Monika Zielińska – absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Realizatorka w Krakowskim Forum Kultury, wolontariuszka Polskiej Akcji Humanitarnej i edukatorka w zakresie edukacji globalnej.