OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Plakaty – wiersze//

Plakaty – wiersze

Opublikowano: 26.06.2013

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na wystawę Plakaty – wiersze, prezentującą tworzone przez Ryszarda Krynickiego, nazywane „muzeami wierszy” plakaty poetyckie, które w autorskim układzie składają się na jego osobistą antologię.

Wystawa towarzyszy wydarzeniom związanym z jubileuszem Ryszarda Krynickiego RK’70. Ten wybitny polski poeta, tłumacz oraz wydawca obchodził w tym roku 70. rocznicę urodzin. 

Jubilat jest nie tylko poetą, ale także bibliofilem, wytrawnym kolekcjonerem książek, projektuje okładki tomików i prowadzi działalność wydawniczą.

Ryszard Krynicki o swoich pracach

Kiedyś, dawno temu, w mojej wczesnej młodości często przepisywałem wiersze, ważne dla mnie wiersze. To, co robię teraz, jest jakby powrotem do siebie młodego, z tym że nie przepisuję już tych wierszy ręcznie, tylko staram się je powielać, w tym wypadku metodą sitodruku, mającą jednak coś z rękodzieła. Kiedyś przepisywałem tylko dla siebie, natomiast teraz przepisuję z myślą także i o innych czytelnikach poezji. W ogóle o czytelnikach. Czyli z tysięcy, może i milionów napisanych do tej pory wierszy wybieram wiersz z prostym przesłaniem i nadzieją, że ktoś go zobaczy. Z takim właśnie przesłaniem: „Zobacz, jaki to piękny, mądry wiersz, jedyny, niepowtarzalny”.

Data wystawy: 26.06.2013 – 31.08.2013
Koordynator: Magdalena Mazik