OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 28 - 30 //Tajemnice codzienności//

XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 28 - 30 Tajemnice codzienności

29.09.2012

Opublikowano: 17.09.2012

W sobotę, 29 września w MOCAK-u odbędą się XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 28 - 30 Tajemnice codzienności. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Tajemnice codzienności
XI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi
29.9.2012


godz.12, 14, 17
Zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego

Zapraszamy do wspólnego odkrywania sekretów Biblioteki Profesora Mieczysława Porębskiego, wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Jest to unikatowa przestrzeń o podwójnym charakterze: prywatnej biblioteki naukowca oraz ikonoteki, na którą składają się prace zaprzyjaźnionych z nim artystów. W kolekcji obrazów można odnaleźć dzieła artystów takich jak Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski, Tadeusz Brzozowski, Maria Jarema, Zbigniew Makowski, czy Ryszard Winiarski.
Obowiązują zapisy – mazik@mocak.pl

godz.12 –15
Otwarta pracownia konserwatorska

Specjalnie dla Was otworzymy pracownię konserwatorską. Dowiecie się jak naprawić dzieło sztuki, które masz w domu. Przynieś swój ulubiony obraz, zdjęcie, ramę, rzeźbę, czy jakąkolwiek cenną dla Ciebie rzecz i napraw je w pracowni konserwatorskiej Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie pod okiem konserwatora.
Konserwator wyjawi tajemnice swojego warsztatu, poradzi jak wyczyścić, skleić, zakleić, wzmocnić, odświeżyć, odnowić, zabezpieczyć i w miarę możliwości pomoże na miejscu przeprowadzić niezbędne zabiegi konserwatorskie.

godz.15-16
Spacer po ul. Lipowej

Warsztaty dla rodzin z dziećmi mają na celu przybliżenie uczestnikom artystycznych atrakcji ulicy Lipowej. Obiecujemy, że rekreacyjny spacer sam w sobie okaże się przeżyciem artystycznym.

godz.16-17
Muzeum pełne tajemnic
- aktywne zwiedzanie dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat
Na początku spotkania dzieci stworzą własne okienka do oglądania świata. Następnie zwiedzą budynek i przestrzeń Muzeum oraz odkryją tajemnice wybranych dzieł prezentowanych w MOCAK-u.
Obowiązują zapisy – sala@mocak.pl

godz.16
Oprowadzanie po wystawie Sport w sztuce

godz.17
Oprowadzanie po Kolekcji MOCAK-u III

godz.18
Oprowadzanie po wystawie No Budget Show 4

MOCAK Bookstore przez cały dzień oferuje  25% zniżki na wydawnictwa własne, a każdy zakup powyżej 100 zł gratyfikowany będzie małym prezentem (2 duże pocztówki - Eva&Adele i Poli Dwurnik).
MOCAK Cafe zaprasza na wszystkie napoje z karty z 10% zniżką.