OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Zbiórka książek dla Biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego

Zbiórka książek dla Biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego

01.04.2018

Opublikowano: 04.04.2018

Biblioteka MOCAK-u dołączyła do zbiórki książek i filmów DVD dla biblioteki Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Akcja organizowana jest przez Krakowskie Forum Kultury oraz podległe mu kluby i będzie trwała przez pierwsze trzy tygodnie kwietnia (1–23.4.2018).

Do Biblioteki można przynieść niezniszczone książki i filmy o dowolnej tematyce z wyłączeniem książek dla dzieci.

MOCAK od początku swojej działalności współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego. W Bibliotece Muzeum cztery lata temu (12.4–2.8.2014) miała miejsce wystawa obrazów i rysunków pacjentów szpitala. Pragnęliśmy wówczas pokazać znaczenie sztuki w różnych kontekstach życia. Może ona mieć wartość terapeutyczną nie tylko dla artysty, lecz także dla relacji społecznych. Umożliwia przejście od tego, co najbardziej prywatne i wyizolowane, do tego, co publiczne i co może być dzielone z innymi w przestrzeni społecznej.
Więcej informacji o ekspozycji: Prywatne wnętrze.

Zachęcamy również do zapoznania się z publikacją towarzyszącą wystawie oraz dziewiątym numerem „MOCAK Forum”, dotyczącym związków między psychoanalizą a sztuką współczesną. Zarówno katalog, jak i czasopismo dostępne są w Bibliotece MOCAK-u. Więcej informacji: Sztuka i wolność. Psychoanalityczna refleksja nad znaczeniem twórczości, „MOCAK Forum” numer 9.

Zapraszamy do udziału w akcji! Więcej informacji >>