OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Bajka o lęku//

Aktywne czytanie. Bajka o lęku

16.12.2023 godz. 12

Opublikowano: 28.08.2023

W sobotę, 16 grudnia, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do szóstego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki pod tytułem Bajka o Lęku, autorstwa Agnieszki Jucewicz z ilustracjami Marianny Sztymy (Agora dla dzieci, 2022).

Podczas warsztatów poznamy dzieci państwa Człowieczyńskich: Radość, Złość, Smutek, Wstręt i Lęk. Każdemu z nich poświęcimy trochę uwagi, bo każdy członek tej niezwykłej rodziny jest ważny! Może nawet uda nam się zaprosić ich do wspólnej zabawy?

Agnieszka Jucewicz

Dziennikarka, autorka i współautorka książek o tematyce psychologicznej. Chciałaby, żeby profilaktyka zaburzeń psychicznych stała się częścią szkolnego programu nauczania.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

 

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zapraszamy również na zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym Aktywne śpiewanie.