OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Cytaty z Kolekcji//. Dan Perjovschi

Przejdź do wystawy

Cytaty z Kolekcji. Dan Perjovschi

Opublikowano: 02.09.2016

Cytaty z Kolekcji to całoroczna inicjatywa, w ramach której w Bibliotece MOCAK-u są prezentowane i omawiane wybrane prace ze zbiorów Muzeum. Projekt nie tylko daje możliwość zapoznania się z dziełami, które nie są obecnie eksponowane na wystawie Kolekcji, ale stanowi również zachętę do niespiesznej i pogłębionej analizy twórczości wybranych artystów.

We wrześniu i w październiku (2.9–29.10.2016) prezentujemy pracę Dana Perjovschiego Notes MOCAK Kraków. Notes, będący zbiorem notatek i rysunków, powstał podczas wizyty artysty w MOCAK-u w maju 2013 roku. Dan Perjovschi został zaproszony do udziału w wystawie Ekonomia w sztuce, w ramach której stworzył mural. Jego prace, wyróżniające się minimalizmem kreski i słowa połączonych niezwykle inteligentnym konceptem, odnoszą się do spraw społecznych, ekonomicznych i artystycznych.

Dan Perjovschi (ur. 1961) Rysunek, komiks, graffiti. Tworzy rysunki na ścianach muzeów i instytucji sztuki na całym świecie. Artysta jest krytycznym obserwatorem aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych. Komentuje także zinstytucjonalizowanie współczesnej sztuki. Swoje spostrzeżenia wyraża w formie dowcipnej anegdoty, utrzymanej w prasowej stylistyce.