OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Cytaty z Kolekcji//. Michel Kichka

Przejdź do wystawy

Cytaty z Kolekcji. Michel Kichka

Opublikowano: 26.02.2016

Od 1 do 26 marca 2016 roku w ramach kolejnej odsłony Cytatów z Kolekcji można będzie obserwować prace konserwatorskie polegające na transferze muralu stworzonego przez Michela Kichkę w Bibliotece MOCAK-u podczas wystawy Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz w 2015 roku. Projekt jest wspólną inicjatywą Wydziału Konserwacji i Restauracji Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i MOCAK-u, mającą na celu przybliżenie charakteru pracy konserwatorów oraz wyzwań, jakie stawia przed nimi sztuka współczesna.

Mural powstał w ramach rysunkowego performansu Michela Kichki, towarzyszącego prezentacji oryginalnych plansz z komiksu Drugie pokolenie w Bibliotece MOCAK-u. Podczas zeszłorocznej Nocy Muzeów publiczność mogła wysłuchać autobiograficznej opowieści artysty, oglądając na żywo proces tworzenia muralu. Po przeniesieniu rysunek ze ściany Biblioteki trafi do Kolekcji MOCAK-u.

Transfer muralu to praca dyplomowa Wojciecha Zielińskiego na Wydziale Konserwacji krakowskiej ASP.

Z okazji premiery polskiego wydania komiksu Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu i wizyty Michela Kichki w Polsce, MOCAK przygotował kilka wydarzeń. W Bibliotece odbyły się warsztaty Kolejne pokolenia (więcej informacji >> ) prowadzone przez autora, a także panel dyskusyjny z jego udziałem w sali audiowizualnej (więcej informacji >> ).

Cytaty z Kolekcji to całoroczna inicjatywa, w ramach której w Bibliotece MOCAK-u będą prezentowane i omawiane wybrane prace ze zbiorów Muzeum. Projekt nie tylko da możliwość zapoznania się z dziełami, które nie są obecnie eksponowane na wystawie Kolekcji, ale stanowi również zachętę do niespiesznej i pogłębionej analizy twórczości wybranych artystów.
Więcej informacji o projekcie >>