OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z Kolekcją//. Beat Streuli

Przejdź do wystawy

Czwartki z Kolekcją. Beat Streuli

24.09.2020 godz. 11–19

Opublikowano: 29.06.2020

Czwartki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy czwartek – dzień darmowego wstępu na wystawy Kolekcji MOCAK-u – w sali audiowizualnej można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji Muzeum.

W lipcu, sierpniu i wrześniu, w ramach letniej odsłony Czwartków z Kolekcją, prezentujemy wideo Beata Streulego Surferzy z Tamaramy 01-24-01. Praca przedstawia grupę surferów w pobliżu plaży Tamarama w Sydney. W próbie poskromienia żywiołu zabawa miesza się z testowaniem sprawności fizycznej. Ludzie wynurzają się na moment i natychmiast zostają z powrotem zepchnięci pod wodę.

Beat Streuli – fotografia, instalacja, wideo. Artysta najbardziej znany jest z portretowania przechodniów w ich codziennej wędrówce. Ukazuje mieszkańców miast z całego świata. Z tłumu wyławia osoby, które szczególnie przykuły jego uwagę. Interesuje go moment, kiedy z twarzy portretowanego opada maska przeznaczona dla innych i pojawia się prawdziwe oblicze. Tłem dla przedstawień są najczęściej dynamiczne współczesne metropolie.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w sali audiowizualnej w godzinach otwarcia Muzeum (lipiec, sierpień, godz. 11–21, wrzesień, godz. 11–19). W czwartki wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

W lipcu i w sierpniu pokazy są również dostępne od godziny 20 w formie live streamu na kanale YouTube Muzeum >>