OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Dom kultury to dzieło sztuki. Inspiro w MOCAK-u! // WYDARZENIE ODWOŁANE

Dom kultury to dzieło sztuki. Inspiro w MOCAK-u! // WYDARZENIE ODWOŁANE

11.03.2020

Opublikowano: 20.02.2020

 

 

Wydarzenie odwołane.

Zgodnie z decyzją rządu w związku z epidemią koronawirusa COVID-19 od 11 marca od godziny 13 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK będzie zamknięte do odwołania. Dotyczy to także Biblioteki, MOCAK Bookstore i Archiwum MOCAK-u. Nie będą również odbywały się planowane wydarzenia.

#MOCAKonline! Jesteśmy tu! >>

 


Z przyjemnością informujemy, że w MOCAK-u zagości dom kultury Inspiro. W Muzeum odbędą się w związku z tym dwa cykle warsztatów.

 

  • Muzyka – materia ducha 26.2–18.3.2020

Dźwięk poruszający cząsteczkami powietrza podróżuje przez wszystkie materie, wszelkie tworzywa. Ożywia nieożywione, napełnia duchem rzeczy pozbawione ducha. Na warsztatach Muzyka – materia ducha tworzyć będziemy dźwięki. Poznamy działanie programów komputerowych do pisania muzyki. Nauczymy się, jak manipulować falami akustycznymi, jak budować nastroje i przenikać ściany. Będziemy badać tajemnicę dźwięku i odkrywać sekret materii ducha.

Zapewniamy konieczny sprzęt. Pracować będziemy na programie Live firmy Ableton oraz klawiaturach i urządzeniach sterujących MIDI. Poznamy podstawy kompozycji muzycznej i stworzymy melodię, która przeniknie przestrzeń wystawy Guida Casaretta Duchy materii.

Zajęcia poprowadzi Maciej Dąbrowski (Inspiro).

Muzyka – materia ducha to cykl czterech spotkań dla dzieci i młodzieży w wieku 10–15 lat. Warsztaty odbędą się w środy: 26 lutego, 4, 11 i 18 marca w dwóch grupach: w godzinach 15–16.30 lub 17–18.30. Wstęp: 30 zł za każde spotkanie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisy drogą e-mailową: biuro@inspiro.org

 

  • Grawitacja – sztuka patchworku 26.2–18.3.2020

Grawitacja to jedno z czterech dotychczas odkrytych oddziaływań podstawowych. To relacja pomiędzy przedmiotami, która może być zarówno niszczycielska, jak i dająca życie. Na warsztatach Grawitacja – sztuka patchworku zgłębiać będziemy istotę wzajemnego przyciągania fragmentów, ukrytego pragnienia łączenia się w całość. Korzystając ze znakomitych maszyn do szycia, pozszywamy kawałki tkanin, przekraczając granice użyteczności. Dekonstruując całości, połączymy niepołączone.

Zajęcia poprowadzi Anna Twardowska (Inspiro).

Grawitacja – sztuka patchworku to cykl czterech spotkań dla dzieci i młodzieży w wieku 8–14 lat. Warsztaty odbędą się w środy: 26 lutego, 4, 11 i 18 marca w dwóch grupach: w godzinach 15–16.30 lub 17–18.30. Wstęp: 30 zł za każde spotkanie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisy drogą e-mailową: biuro@inspiro.org